فیلتر


تجهیزات ترافیکی جاده ای

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

نیوجرسی یک متری

نیوجرسی یک متری
6%-
1,280,000 1,200,000 تومان

نیوجرسی دو متری

نیوجرسی دو متری
4%-
3,350,000 3,200,000 تومان
1 2 3 4 5

   

تجهیزات ترافیکی چیست ؟

  

تجهیزات ترافیکی به عنوان پرکاربردترین محصولات در جهت حفظ امنیت و ایمنی خودروها و سرنشینان و رعایت قوانین و مقررات و مدیریت و کنترل ترافیک محسوب می شوند. امروزه استانداردسازی و کاهش حوادث در جاده های درون شهری و برون شهری، یکی از عوامل پیشرفت کشورها محسوب می شود. یکی از مهمترین کارها جهت رسیدن به این هدف، بالا بردن سطح کیفی شبکه راه ها از طریق استفاده از انواع تجهیزات کنترل ترافیک می باشد.

 

انواع تجهیزات ترافیکی

  

به طور کلی دست بندی مشخصی برای تجهیزات ترافیکی وجود ندارد، با این حال در اینجا آنها را به سه دسته کلی تقسیم کرده ایم : 

1- علائم عمودي: تابلوهای راهنمایی رانندگی ، علائم هشدار دهنده و …

2- تجهیزات ترافیکی الکترونیکی: چراغ راهنمایی رانندگی ، چراغ فلاشر هشدار دهنده و …

3- علائم افقی: خط‎ کشی ها و نوشته ها، چشم گربه ای، رنگ و چسب ترافیکی و …

  

کاربرد تجهیزات ترافیکی در کنترل ترافیک

  

تجهیزات کنترل ترافیک، با به کارگیری تابلوها، علائم هشدار دهنده و موانع فیزیکی، نقش عمده ای در ایمن سازی معابر، هدایت رانندگان و کنترل جریان ترافیکی ایفا می کنند. به گونه ای که استفاده صحیح و علمی از آنها می تواند موجب هدایت هر چه بهتر رانندگان در مسیر شده و از تصادفات جلوگیری نماید.

از تجهیزات ترافیکی در ساخت و سازهای جاده ای به منظور هدایت جریان استفاده می شود تا پیچ های جاده و جدا کننده های میان جاده ای را مشخص کنند. از دیگر کاربردهای تجهیزات ترافیکی می توان به استفاده از آن در بزرگراه ها در هنگام تصادفات اشاره کرد. از تجهیزاتی که به طور رایج در محل تصادفات بزرگراه ها استفاده می شود می توان به مخروط ها و کله قندی ها، چراغ های چشمک زن و یا هشدار دهنده، بشکه های ترافیکی و شبرنگ ترافیکی اشاره کرد. از موانع کنترل ترافیک نیز می توان به استوانه های ترافیکی جدا کننده یا چیدمانی اشاره کرد. همچنین از موانع ترافیکی می توان به منظور حفاظت از اماکن و تاسیسات حساس نظیر فرودگاه ها و ساختمان های ممنوعه و تحت نظارت نیز استفاده کرد. چراغ های ترافیکی چشمک زن یا چراغ خطر نیز دارای حسگر نور هستند تا هنگام تاریک شدن هوا روشن شوند. این چراغها معمولا با لامپهای LED ساخته می شوند و غالبا برای جلب توجه رانندگان به ساخت و تعمیر جاده ها ، بستن راه ها ، انحراف مسیرها و مواردی از این قبیل، به کار گرفته می شوند.

اگر قصد خرید تجهیزات ترافیکی را دارید، فروشگاه اینترنتی ترافیک ایمنی انواع تجهیزات ترافیکی از قبیل چراغ راهنمایی رانندگی، تجهیزات اتوبانی و گاردریل، شبرنگ ترافیکی، کفپوش ترافیکی، آینه محدب ترافیکی، مخروط ترافیکی، استوانه ترافیکی، مانع جداکننده ترافیکی، گل میخ ترافیکی، سرعت گیر، تابلو راهنمایی رانندگی، کاشن تانک ترافیکی، نیوجرسی ترافیکی و بشکه ترافیکی را با بهترین کیفیت ارائه می دهد .